Medlems login

Årsmöte och 35årsfest

tacsbird red trans

 

Den trettionde maj har vi fest i Karlstad och alldeles nyss öppnades bokningsanmälningssystemet här i Shopen (som endera dagen kommer att byta namn till Butiken). Dock - och detta måste understrykas: Du måste vara betalande medlem i bilklubben Trans Am Club of Sweden för att kunna ta dig till anmälningssidan.

Däremot kan du gå med i klubben ungefär så snart du läst detta och inom kort bli ackrediterad till Fullvärdig - och sedan ta dig till anmälningssidan för Karlstadspartyt. När vi nu fyller trettiofem år börjar vi på allvar bli griniga och hävda att det var bättre förr, då när alla var med i vår klubb och nästan inga alls i systerklubbarna. Så, gör ett försök att bli med oss, särskilt om du har vägarna förbi Karlstad i slutet av maj. Eller funderar på att åka till Ronneby i sommar, titta på kusten utanför Umeå i juli eller fotvandra med din bil runt Älvdalen i augusti. Välkommen!